GenelSağlık

Sigarayı bırakmak

Nikotin bağımlılığı çok sayıda kişiyi etkiler. Alışkanlıktan kurtulmaya hazırsanız, bu makale size bazı yararlı ipuçları sağlayacaktır. Sigara bağımlılığınızı yenebilir ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyebilirsiniz. Başarı şansınızı nasıl artırabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Sigarayı bırakmaya karar verirseniz, yeterince taze meyve yediğinizden emin olun. Sigarayı ne zaman bırakıyorsunuz? Vücudunuzda pek çok kimyasal değişiklik olması muhtemeldir. Kan şekerinde bir düşüş dahil. Sağlıklı meyveler, kan şekeri seviyenizi normalleştirerek sigarayı bırakmaya çalışırken sağlığınızı korumanıza yardımcı olabilir .

Egzersiz, sigarayı bırakmanıza yardımcı olabilir. Hayatınızın iyi yönlerine odaklanmanıza yardımcı olabilir ve çok istediğiniz sigarayı hayal etmekten sizi uzaklaştırabilir . Ayrıca sağlığı yerinde olan insanlarla tanışmak için harika bir yöntemdir. Sağlıklı bireyler arasındayken, sağlıklı olmayı istememek çok zor.

Ne kadar süredir sigara içmediğiniz önemli değil, asla “bir” sigara içemeyeceksiniz. Nikotin bağımlısısın. Bir taneye sahip olmak, sabahları günde bir paket sigara içeceğiniz anlamına gelmese de, istediğinizden çok daha erken bir zamanda “bir tane daha” içeceğiniz anlamına gelir .

Kendi başınıza durmaya çalışmayın. Arkadaşlarınızın ve ailenizin durmaya çalıştığınızı bilmesini sağlayın, onlardan biraz destek alacaksınız. Yetenekleri varsa, size destek sunmalarına izin verin. Bir destek grubuna dahil olmak da başarılı olmanıza yardımcı olabilir. benzer zorluklarla karşılaşmış başkalarıyla sohbet etmek, bu alışkanlığı bırakmanız için size daha fazla motivasyon sağlayabilir.

Sigara içmenin cazibesini hissettiğinizde, derin nefes egzersizlerini günlük rutininize entegre etmeyi deneyin . Nefes almaya mecbur hissettiğinizde, bu rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Derin nefes alma, kontrolü korumanıza ve pes etmeden önce dürtüyü durdurmanıza yardımcı olabilir .

Sigarayı bırakma programınızın erken aşamalarında nikotin yerine koymanız kabul edilebilir . Nikotin bağımlılık yapar. Geri çekilme semptomları dayanılmaz olabilir. Nikotin sakızı veya pastiller sizi asabi, asabi veya sinirli olmaktan alıkoyabilir . Başarı ve başarısızlık arasında ayrım yapabilir.

Dumanı üflememek için biraz buhar üfleyin. Egzersiz, nikotin isteklerinin üstesinden gelmek için en etkili stratejilerden biridir. Sigarayı bırakmayı daha yoğun bir egzersiz rejimiyle birleştirirseniz. İyileştirilmiş sağlığınızın ödüllerini daha fazla yaşayacaksınız.

Sigarayı bırakmaya hazırsanız ve bunu yapmak için bir stratejiniz varsa, sonrasında sigara içmeyeceğiniz kesin bir tarih belirleyin. Tarihi büyük bir anlaşma yapın ve buna hazırlanın. Hayatınızın kontrolünü yeniden ele aldığınız gün olarak düşünerek onu mutlu bir olay haline getirin.

Sigara içmek de erkeklerde sertleşme bozukluğuna neden olur. ED’li erkeklerin özgüvenleri düşüktür ve cinsel aktiviteden memnun değildirler, bu da onların kaygılanmasına neden olur Cenforce 200 , Vidalista 20 (tadalafil) gibi ilaçlar erkeklerin cinsel performanslarını artırmalarına yardımcı olabilir .

Mümkün olan en iyi başlangıca başlayabilmeniz için sigarayı bırakma planınız hakkında doktorunuza danışın . Doktorunuz önemli tavsiye ve destek sağlayabilir. Ayrıca, nikotin yoksunluğunun hoş olmayan sonuçlarıyla baş etmenin ve bırakmanın en etkili yollarını önerebilir .

Sigarayı bırakmanıza yardımcı olabilecek tedavileri düşünün. Sigara içmek hoş değildir ve durdurulması kolaydır. Ancak nikotin yoksunluğu, genellikle bırakma girişiminin tabutundaki son çividir. İlaçlar ve yamalar, diş etleri ve hatta yaralar gibi diğer yöntemler de dahil olmak üzere yoksunluk belirtilerini hafifletmek için tüm önlemleri alın .

Sigarayı bırakma kararı verdiğinizde başkalarından yardım almanız önemlidir. Sigarayı bırakmayı düşündüğünüzü ailenize, arkadaşlarınıza ve iş arkadaşlarınıza bildirin. Onların desteğini ve teşvikini isteyin. Kim bilir, bazıları alışkanlığı bırakmada başarılı olmuştur. Yararlı önerilerde bulunabilir. Onların desteği ve teşviki ile zor günleri atlatmanıza yardımcı olabilir.

Sigaralarınızı mümkün olduğunca az yanınızda taşıyın. Bu onlara ulaşmayı zorlaştırır ve sonuç olarak sigarayı bırakabilirsiniz. Ulaşılması zorsa, onları içmeniz daha az olasıdır. Bu, sigarayı bırakmanıza yardımcı olacaktır.

Aşermenin genellikle 10 dakika içinde kaybolduğunu unutmayın. Bu yüzden dikkatinizi çekmek için her şeyi yapın. Zihninizi baştan çıkarmak için su soğutucusuna bir gezi yapın, besleyici bir kahvaltı yapın, meditasyon yapın veya destekleyici bir arkadaşınızı arayın . Ne kadar hızlı geçtiğine şaşırdın. Erteleme stratejiniz sizi boyun eğmekten alıkoyacaktır.

Bırakmayı kolaylaştırmak için sigarayı bırakmanın kötü yönlerini keşfedin. Ne sıklıkla sigara içtiğinizi sayın. Günde kaç sigara içiyorsunuz? Her gün, ayda ve yılda bu kadar çok sigara içmenin sana maliyeti ne kadar? Her biraz küçüldüğünüzde ne kadar ilerlediğinizi görebileceksiniz.

Son vedalarınızı söylemeye hazırlanın. Sigara içmek bir ilişkidir, alışkanlık değil. Eski bir dostun ölümüne üzüleceksin. Sonuç olarak, kederin altı aşamasından geçmeye ve sigara içen benliğinize veda etmeye hazır olmalısınız. Geçmişte şeylere nasıl veda ettiğinizi düşünün ve sizin için işe yarayan stratejileri kullanın.

İlk başta sigarayı bırakmanın neden zor olacağı konusunda kendinize karşı dürüst olun. Sigarayı bırakan birçok kişi birkaç ay içinde nükseder. Endişeli veya yorgun olduğunuzda, sigara içme isteğinize teslim olmak çok kolaydır. Sigarayı bırakmaya çalışıyorsanız, size sigara isteme olasılığı en yüksek olan senaryoları anlamak çok önemlidir .

Tütünü bırakmak zor olsa da, bu yönergeleri kendi durumunuza uygulamaya hazırsanız başarılı olabilirsiniz . Okuduğunuz tavsiyeler, kendi benzersiz stratejinizi oluşturmaya başlamanıza yardımcı olacaktır. Nikotin bağımlılığının zayıflatıcı sonuçlarından kurtulmayı hak ediyorsunuz.

Comments

comments

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
AllEscort